Cel posługi

• Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę podczas pracy zawodowej rodziców.

• Realizujemy cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz  pracuje w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego przygotowując dzieci do podjęcia nauki w szkole.

• W procesie edukacyjnym wspomagamy rozwój dziecka w pełnym jego wymiarze: psycho-fizyczno-duchowym.

• Prowadzimy zajęcia wychowawczo - dydaktyczne zgodnie z najnowszymi osiągnięciami dydaktyki.

• Oferujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, wspieramy indywidualny rozwój każdego dziecka zapewniając mu bezpieczne, radosne dzieciństwo.

• W procesie wychowawczym szczególną uwagę zwracamy na wartości religijne, wdrażamy do życia modlitwy, osobistego kontaktu dziecka z Bogiem, uczestnictwa we Mszy św. oraz umiejętności świętowania.

• Jednym z najważniejszych zadań, wspólnym dla wszystkich zajęć edukacyjnych, jest tworzenie klimatu miłości do Ojczyzny jako podstawy świadomej i odpowiedzialnej przynależności narodowej.

• Dążymy do tego, aby dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola tworzyli atmosferę przyjaźni i życzliwości tak, by każdy stawał się człowiekiem podobnym do Jezusa, Maryi i Józefa na wzór Najświętszej Rodziny z Nazaretu.