ZASADY PRZYJĘCIA  DZIECKA  DO  PRZEDSZKOLA

1. 1. Rekrutację dzieci do Przedszkola przeprowadza się według harmonogramu czynności ustalonego przez Organ Prowadzący Przedszkole umieszczonego w widocznym miejscu w przedszkolu.

2. Rekrutację do Przedszkola poprzedza:
    1) składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola
    2) określenie liczby miejsc organizacyjnych w Przedszkolu,
    3) określenie przez Organ Prowadzący kryteriów dodatkowych i odpowiadającej im liczby punktów

3. Podstawą przyjęcia dziecka do Przedszkola jest wniosek zgłoszenia przedłożony  w kancelarii.

4. W przypadku zgłoszenia większej liczby dzieci niż ilość posiadanych miejsc, Dyrektor powołuje komisję rekrutacyjną.

5. Do Przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze gminy Kraków.

6. W przypadku większej liczby kandydatów, niż liczba miejsc w Przedszkolu na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata ( troje i więcej dzieci),
    2) niepełnosprawność kandydata,
    3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
    4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
    5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
    6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
    7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

7. Powyższe kryteria mają jednakową wartość.

8. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, a Przedszkole dysponuje  jeszcze  wolnymi  miejscami,  na  drugim  etapie brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, które mogą mieć różną wartość.

9. Organ prowadzący określa następujące kryteria:

1)   Rodzeństwo dzieci uczęszczających do Przedszkola,
    2)   Dzieci z rodzin, które pragną wychowania w oparciu o chrześcijański system wartości przekazywany przez Przedszkole,
    3)   Dzieci osób mieszkających w pobliżu Przedszkola
    4)   Dzieci osób pracujących w pobliżu Przedszkola
    5)   Rodzeństwo absolwentów Przedszkola
    6)   Dzieci osób pracujących ( oboje rodziców )
    7)   Wartość powyższych kryteriów jest zgodna z kolejnością zapisu, od najwyższej do najniższej.
    8)   Organ Prowadzący może zmienić powyższe kryteria.
    9)   Dyrektor Przedszkola może odstąpić od powołania komisji, jeżeli liczba kandydatów ubiegających się o przyjęcie do Przedszkola
          jest mniejsza lub równa liczbie wolnych miejsc, którymi dysponuje Przedszkole.
    10) Zebranie komisji rekrutacyjnej jest protokołowane. Protokół przechowywany jest w dokumentacji Przedszkola.
    11) Protokoły z posiedzenia komisji udostępniane są Organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny oraz Organowi Prowadzącemu Przedszkole.
    12) W przypadku wolnych miejsc w Przedszkolu dopuszcza się możliwość przyjęcia dzieci w ciągu roku szkolnego.
    13) Decyzję przyjęcia nowego dziecka do Przedszkola w ciągu roku podejmuje Dyrektor.